Forum Stowarzyszenie Nieborowska 34 Strona Glowna Stowarzyszenie Nieborowska 34
Zapraszamy również na www.n34.pl
 
AlbumAlbum   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj sie, by sprawdzic wiadomosciZaloguj sie, by sprawdzic wiadomosci   ZalogujZaloguj 

Księga gości i ogólnych komentarzy
Idz do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastepny
 
To forum jest zablokowane, nie mozesz pisac dodawac ani zmieniac na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez mozliwosci zmiany postow lub pisania odpowiedzi    Forum Stowarzyszenie Nieborowska 34 Strona Glowna -> Rozmowy otwarte o sprawie budynku na ul.Nieborowskiej 34 i nie tylko
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastepny temat  
Autor Wiadomosc
13A_Emilia
Członek Zarządu Stowarzyszenia


Dolaczyl: 14 Maj 2007
Posty: 682

PostWyslany: Czw Paz 11, 2007 9:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK masz rację,tak się pytałam bo nie wiedziałam za bardzo pod jakim kątem ta sytuacja jest inna.
Myślałam że masz na myśli jakies uregulowania prawne Wink
Ale to co piszesz jest niestety sensowne...
Powrot do gory
Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer GG
bobel32A/4
Kandydat


Dolaczyl: 11 Paz 2007
Posty: 1

PostWyslany: Czw Paz 11, 2007 10:33 am    Temat postu: a propos Nieborowskiej 32A/4 Odpowiedz z cytatem

W odpowiedzi na Wasze zapytania dotyczące aktów notarialnych;
przed ich spisaniem w listopadzie 2002 KREDYT BANK wyraził pisemną zgodą na bezcięzarowe wyłoczenie działki pod budynkiem 32. Na mocy tego utworzono odrebną hipotekę i wydzielono hipoteki poszczególnych mieszkań. Nie byly to umowy notarialne - były to akty na mieszkania wraz z wydzieleniem ich hipotek - można było rozwiązywać sprawy kredytowe...

Na pytanie jak to sie stało że na niedokończonym budynku odbyły sie te zabiegi prawne?
No cóz a jesli wam powiem że jakoś był miejski odbiór techniczny pomimo że tylko 2 klatki były wykończone i otynkowane a w A tylko okna wprawione?
Każdy delveloper kombinuje jak może i różne numery wykręca...

Jeśli chodzi o koszty to średnio wyniosły one 10 000 PLN / na mieszkanie w klatce A - odbywało sie to na zasadzie płacenia "do ręki" za każdą wykonaną pracę, przywieziony materiał etc.

Tak to było
Dużo wytrwałości życzę - uda się na pewno;
Powrot do gory
Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer GG
18C_wojtazy
Prezes Stowarzyszenia


Dolaczyl: 14 Maj 2007
Posty: 1194

PostWyslany: Czw Paz 11, 2007 10:43 am    Temat postu: Re: a propos Nieborowskiej 32A/4 Odpowiedz z cytatem

bobel32A/4 napisal:
No cóz a jesli wam powiem że jakoś był miejski odbiór techniczny pomimo że tylko 2 klatki były wykończone i otynkowane a w A tylko okna wprawione?
Każdy delveloper kombinuje jak może i różne numery wykręca...
No proszę, znaczy można wszystko w tym kraju. Przyda nam się ten przykład.

Nasz deweloper nie ruszył palcem od pół roku w kierunku jakichkolwiek odbiorów mimo, że budynek jest wykończony w 99% i praktycznie brakuje tylko dokumentacji. Nie wie nawet (co się potwierdziło na kilku spotkaniach) jakich rzeczy dokładnie brakuje - nie doprosiliśmy się żadnych szczegółów.
Obecnie sami rozmawiamy z Urzędem Miasta i Nadzorem Budowlanym w temacie odbiorów i pozwoleń...
_________________
pozdrowienia, wojtazy
Powrot do gory
Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer GG
adas
Kandydat


Dolaczyl: 18 Paz 2007
Posty: 1

PostWyslany: Czw Paz 18, 2007 8:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od jakiegoś czasu śledzę wasze zmagania o własne mieszkania. Trzymam kciuki i wierzę, że Wam się uda - powodzenia:)
Powrot do gory
Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
18C_ola
Członek Stowarzyszenia Nieborowska 34


Dolaczyl: 04 Cze 2007
Posty: 95

PostWyslany: Czw Paz 18, 2007 12:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękujemy!

Każde "kciuki" i dobre myśli się przydadzą. Wink
Powrot do gory
Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Odwiedz strone autora
kd
Kandydat


Dolaczyl: 21 Paz 2007
Posty: 1
Skad: Anny Jagiellonki

PostWyslany: Nie Paz 21, 2007 7:05 am    Temat postu: Trzymam kciuki Odpowiedz z cytatem

Zobaczyłem ulotkę na ulicy, a teraz widzę że to moje sąsiedztwo.
Jednym słowem granda.
Gratuluję organizacji. Tylko w ten sposób oddolnie można wymusić rządy, by zaczęły wydawać prawo, które będzie chronić ludzi.
Powrot do gory
Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
kasia_olsztyn
Kandydat


Dolaczyl: 26 Paz 2007
Posty: 1

PostWyslany: Pia Paz 26, 2007 12:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie,

jestem znajomą Oli i Wojtka...
Do dziś tak ciężko uwierzyć w to wszystko co Was spotkało... Sad
Najgorsza jest ta bezsilność...
Sama ponad rok temu kupowałam mieszkanie w Olsztynie...fakt na rynku wtórnym, ale stresu było sporo, bo poprzedni właściciel kombinował na maksa...i na każdym kroku trzeba było "go"pilnować...
Kochani, mimo wszystko wierzę, że będzie dobrze...!!!
Grunt to pozytywne nastawienie i wiara w to, że będzie lepiej... Smile
Równowaga musi byc zachowana na tym świecie...więc zapewniam Was, że nie ma opcji, aby cały czas było tylko "pod górkę"!!! Very Happy
Pozdrawiam serdecznie, trzymam mocno kciuki!!!
Wasze Stowarzyszenie to wspaniały pomysł Exclamation
Powrot do gory
Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
18C_ola
Członek Stowarzyszenia Nieborowska 34


Dolaczyl: 04 Cze 2007
Posty: 95

PostWyslany: Nie Paz 28, 2007 5:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Kasiu!
Dzięki za "kciuki", za wiarę w nasze działanie i... wsparcie!!!

Pozdrawiamy z Gdańska, który miał stać się naszym domem... Jednak tak się nie stało.
Niestety w Gdańsku przywitał nas "nierzetelnym deweloperem", ale walczymy o DOM i NASZE MIEJSCE, i o "lepszą Polskę", dla Wszystkich! Wink
Mamy nadzieję, że nasz przypadek stanie się ostatnim interesem takich ludzi jak państwo T. Arrow zarząd BMR. Nie wiem czemu, ale nawet wielka litera w słowie "Państwa" w tej sytuacji nie chce się wcisnąć - komputer też po naszej stornie? Wink Nasze działania są po to, by też wszyscy inni przedsiębiorcy, którzy wykorzystują rynek by dorobić się kosztem innych mieli utrudnione działanie. Koniec z oszustwem! Ludzie nie mają wyboru, by dawać wam pieniądze, bo muszą przystawać na niekorzysne dla siebie warunki, bo gdzieś trzeba mieszkać. Taka pozycja deweloperów jest nie do przyjęcia. Walczymy o to, by nikogo więcej nie spotkało to co nas. Wiemy co oznacza zmarnowanie już ponad pół roku życia tylu rodzinom! Codziennie spotykamy matki, rodziców, którzy nie wiedzą co będzie z nimi i ich dziećmi. Co z nami wszystkimi będzie - czy sprzedadzą nas razem z blokiem, czy nas wyrzucą, gdzie się podziejemy, gdzie spędzimy święta? I... dlaczego nas to spotkało? Dlaczego nie mamy prawa do świąt we własnych mieszkaniach? Do świętowania przy swojej choince w pierwszym własnym M, na które tak bardzo wszyscy czekaliśmy i zapracowaliśmy!?
Kto znowu odda matkom możliwość cieszenia się z pierwszego dziecka, które przyszło na świat w takich okolicznościach? Kto będzie się czuł winny za to, że nerwy rodziców wpływają niekorzystnie na rozwój maleństwa? I co z tego, że ich rodzice zadbali o to by narodzili się w swoim mieszkanku, w swoim pokoiku, kiedy nie moga im dać tego co najważniejsze? Poczucia bezpieczeństwa! Nawet takie maleństwo wyczuwa stres u matki, ojca, którzy stają na głowie, żeby nać im "lepszy dom". To są rzeczy ważne, które nas motywują do walki!
Ale niestety.. nasz deweloper tak na to nie patrzy. Jego takie kwestie nie interesują! Bo jeśli by było inaczej to już dawno wykazał by odrobinę dobrej woli i przekazał nam prawo własności do "naszych" mieszkań.

Coż... może kiedyś Gdańsk będzie kojarzył się lepiej ?! Mam nadzieję, że kiedyś będę mogła powiedzieć, że Gdańsk to świetne miejsce do zamieszkania. Na razie mam baaardzo mieszane uczucia.
Powrot do gory
Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Odwiedz strone autora
truskawka
Kandydat


Dolaczyl: 29 Paz 2007
Posty: 2

PostWyslany: Pon Paz 29, 2007 4:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może by tak zgłosić tą sprawę do TVN, im bardziej ta sprawa będzie nagłośniona tym macie większe szanse !!!
Powrot do gory
Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
truskawka
Kandydat


Dolaczyl: 29 Paz 2007
Posty: 2

PostWyslany: Pon Paz 29, 2007 4:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo mi przykro Crying or Very sad , że was to spotkało, jestem z wami i życze wam abyście osiągneli swój cel, bo to wam się należy. Chętnie bym wam pomogła finansowo, ale mnie na to nie stać, w każdy inny sposób bardzo chętnie Smile
Powrot do gory
Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
18C_wojtazy
Prezes Stowarzyszenia


Dolaczyl: 14 Maj 2007
Posty: 1194

PostWyslany: Pon Paz 29, 2007 5:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

truskawka napisal:
A może by tak zgłosić tą sprawę do TVN, im bardziej ta sprawa będzie nagłośniona tym macie większe szanse !!!
Już zgłosiliśmy, czekamy na ich reakcję.
Dzięki za dobre słowo Smile
_________________
pozdrowienia, wojtazy
Powrot do gory
Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer GG
MarudaGDA
Kandydat


Dolaczyl: 11 Lis 2007
Posty: 2

PostWyslany: Nie Lis 11, 2007 9:28 am    Temat postu: Czy nie popełniono przestępstwa Odpowiedz z cytatem

Witam!

Zastanawiam się, czy nie byłoby warto poinformować o całej sytuacji prokuratury a może innych służb, zajmujących się ściganiem przestępstw. Może to zabrzmi śmiesznie, ale sądzę, że warto by było poinformować o całej sprawie CBA i Urząd Kontroli Skarbowej. Sądzę, że to mogło by pomóc.

Pozdrawiam!
_________________
Marcin
Powrot do gory
Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
7A_bolek
V-ce Prezes Stowarzyszenia


Dolaczyl: 14 Maj 2007
Posty: 1044
Skad: Gdańsk

PostWyslany: Nie Lis 11, 2007 9:31 am    Temat postu: Re: Czy nie popełniono przestępstwa Odpowiedz z cytatem

MarudaGDA napisal:
Witam!

Zastanawiam się, czy nie byłoby warto poinformować o całej sytuacji prokuratury a może innych służb, zajmujących się ściganiem przestępstw. Może to zabrzmi śmiesznie, ale sądzę, że warto by było poinformować o całej sprawie CBA i Urząd Kontroli Skarbowej. Sądzę, że to mogło by pomóc.


Witamy Marudo

Dziękujemy za pomysł. Sprawa jest już od 3 tygodni w prokuraturze i w najbliższym tygodniu już planowane są pierwsze przesłuchania. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

CBA, UKS? Warto rozważyć... dziękujemy za podpowiedź!
Powrot do gory
Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Odwiedz strone autora
dittka
Prawie Lokator


Dolaczyl: 22 Wrz 2007
Posty: 12

PostWyslany: Sro Lis 21, 2007 8:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Muszę przyznać, że Wasze działania przyczyniły się do uświadomienia wielu ludziom, jak ważny jest wybór odpowiedniego dewelopera i że dopiero akt notarialny pozwala się w pełni cieszyć WŁASNYM mieszkaniem.

Z racji wykonywanej pracy mam do czynienia z ludźmi kupującymi mieszkania. I coraz częściej wspominają oni o N34. Coraz częściej też zwracają uwagę na rzetelność firm i terminy podpisywania aktów notarialnych.
Widać, że zum medialny jest na tyle duży, że dociera do sporej liczby osób. I widać, że wiele ludzi chce się uczyć nie na własnych błędach, a na radach tych, którzy mieli mniej szczęścia.

A co u Was nowego? Gości z łopatami widziałam - a co poza tym?
_________________
pozdrawiam - dittka
Powrot do gory
Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
18C_ola
Członek Stowarzyszenia Nieborowska 34


Dolaczyl: 04 Cze 2007
Posty: 95

PostWyslany: Sro Lis 21, 2007 9:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To świetne wieści! Cieszę się bardzo, że nasza sytuacja - dla nas tragiczna - dla innych staje się przykładem. O to nam chodzi -> oprócz wywalczenia "naszych" mieszkań chcemy uświadomić innych! Teraz "rynek dewelopera" się kończy, więc dobrze jak klient zaczyna stawiać warunki, a przynajmniej ma świadomość, że można stawiać warunki. To, czy z tego skorzysta należy już do niego, ale przynajmniej jest świadomy.

A co u nas?!
Hasło: "Kupiłam, zapłaciłam, nie dostałam!" wciąż aktualne, niestety... Crying or Very sad
Powrot do gory
Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Odwiedz strone autora
Wyswietl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie mozesz pisac dodawac ani zmieniac na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez mozliwosci zmiany postow lub pisania odpowiedzi    Forum Stowarzyszenie Nieborowska 34 Strona Glowna -> Rozmowy otwarte o sprawie budynku na ul.Nieborowskiej 34 i nie tylko Wszystkie czasy w strefie GMT
Idz do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastepny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie mozesz pisac nowych tematow
Nie mozesz odpowiadac w tematach
Nie mozesz zmieniac swoich postow
Nie mozesz usuwac swoich postow
Nie mozesz glosowac w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group