Forum Stowarzyszenie Nieborowska 34 Strona Glowna Stowarzyszenie Nieborowska 34
Zapraszamy również na www.n34.pl
 
AlbumAlbum   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj sie, by sprawdzic wiadomosciZaloguj sie, by sprawdzic wiadomosci   ZalogujZaloguj 

O co całe zamieszanie? Czyli co nas spotkało, co nas boli.

 
To forum jest zablokowane, nie mozesz pisac dodawac ani zmieniac na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez mozliwosci zmiany postow lub pisania odpowiedzi    Forum Stowarzyszenie Nieborowska 34 Strona Glowna -> Rozmowy otwarte o sprawie budynku na ul.Nieborowskiej 34 i nie tylko
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastepny temat  
Autor Wiadomosc
7A_bolek
V-ce Prezes Stowarzyszenia


Dolaczyl: 14 Maj 2007
Posty: 1044
Skad: Gdańsk

PostWyslany: Sob Wrz 29, 2007 11:58 am    Temat postu: O co całe zamieszanie? Czyli co nas spotkało, co nas boli. Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie

Gdyby ktoś trafił na to forum inaczej niż przez stronę Stowarzyszenia, www.n34.pl, mógłby nie wiedzieć w czym tak naprawdę jest cały problem. Czasem poruszane w tej otwartej części forum tematy brzmią dość trywialnie, bo niby cóż to za problem nie mieć ciepłej wody przez kilka dni czy trochę pomęczyć się z niewywiezionym śmietnikiem... lecz jednak gdy zestawi się to z głównymi faktami olbrzymich długów dewelopera wpisanych na naszą hipotekę i masą problemów z nierzetelnością sopockiej spółki BMR Nova, wszystko urasta to olbrzymiej skali, powoduje stres i obawę o nasze rodziny, najbliższych, zobowiązania finansowe itd.

Aby przybliżyć całość zagadnienia, poniżej wklejam treść listów otwartych napisanych przez mieszkańców do wszystkich ludzi dobrej woli.

List powstawał w dwóch częściach, mniej więcej w trzymiesięcznym odstępie czasu. Wersje w PDF do pobrania są dostępne na stronie www.n34.pl/do_pobrania.html

Gdańsk, 17 czerwca 2007 r.
Do wszystkich zainteresowanych.
L I S T O T WA R T Y
Jesteśmy grupą osób, która zawarła umowy przedwstępne oraz
wpłaciła pieniądze spółce deweloperskiej BMR NOVA Sp. z o.o. z Sopotu na wybudowanie mieszkań, które miały być oddane do użytku na przełomie roku 2006/2007. Chodzi o 48 mieszkań w bloku ?S3? zlokalizowanym przy ulicy Nieborowskiej 34 w Gdańsku.
Wielu z nas to młode rodziny, które mają małe dzieci, właśnie oczekują na dziecko lub planowały powiększenie rodziny w nowym,
wymarzonym, własnym mieszkaniu. Niestety nasze plany legły w gruzach.
W lutym 2007 r. BMR NOVA przekazała nam mieszkania mimo, że budynek nie posiadał odbioru technicznego i pozwolenia na użytkowanie. Nie przeszkadzało to spółce przyjąć ostatnich wpłat za mieszkania.
Wierząc w uczciwe zamiary spółki i mając klucze do mieszkań większość osób poczyniła kolejne nakłady finansowe na ich wykończenie. Część z nas przeprowadziła się też do budynku i mieszka tam do dziś.
Niestety prace wykończeniowe w budynku S3 i wokół niego zostały wstrzymane po przekazaniu nam mieszkań. Wszelkie problemy Zarząd spółki tłumaczył opóźnieniami ze strony wykonawcy i w oficjalnych pismach zapewniał, że wszystko będzie gotowe w kolejnych terminach, z których żaden nie został dotrzymany.
Z czasem konflikt dewelopera z wykonawcą się zaostrzył. Zostały odłączone prąd i woda od budynku, a ci, którzy w nim już mieszkają, musieli przez dłuższy czas radzić sobie bez tych podstawowych mediów.
Następnie w księdze wieczystej nieruchomości przy ul. Nieborowskiej pojawiły się wpisy hipoteczne obciążające ją na kwotę ok. 2,5 mln zł. W tym momencie (4-6 czerwca) BMR NOVA próbowała odsunąć nasze roszczenia proponując nam podpisanie nowych umów opóźniających datę sprzedaży mieszkań do czerwca 2009 (dwa i pół roku później od terminów zawartych w umowach przedwstępnych!). Niektórzy z nas takie umowy podpisali.
Na spotkaniu przedstawicieli ?mieszkańców? i naszego pełnomocnika z wiceprezesem Zarządu otrzymaliśmy zapewnienie, że powyższe obciążenia hipoteczne zostaną szybko usunięte i że kondycja finansowa spółki jest stabilna.

na rzecz Urzędu Skarbowego w kwocie 30 tys. zł. Dodatkowo firma wykonująca budynek rozpoczęła za pośrednictwem komornika egzekucję wierzytelności od BMR NOVA w kwocie ponad 1,2 mln zł za nie uregulowane płatności związane z wybudowaniem ?naszego? bloku. Obawiamy się, że ?nasza? nieruchomość będzie coraz bardziej obciążana hipotekami przez BMR NOVA i w końcu dojdzie do jej licytacji.
Zastanawiamy się też, gdzie podziały się nasze pieniądze, które z pewnością pokrywały koszty budowy i zysk dewelopera (sprzedane zostały wszystkie mieszkania i większość z nas wpłaciła już 100% ich ceny), skoro BMR NOVA nie zapłaciła wykonawcy i przestała regulować zobowiązania podatkowe.
Pomimo podejmowanych przez nas prób negocjacji i dojścia do ugody, Zarząd BMR NOVA ignoruje nasze prośby i gra na zwłokę. Podejmujemy kroki prawne w celu zabezpieczenia naszych roszczeń, ale to wymaga czasu. Poza tym prawnie nie mamy zbyt silnej pozycji i ta patowa sytuacja może trwać całe lata. Obawiamy się, że Zarząd BMR NOVA wykorzysta ten czas do zabezpieczenia swoich interesów oraz pogłębienia i tak kryzysowej dla nas sytuacji (np. przez kolejne hipoteki na ?naszej? nieruchmości).
Zainwestowaliśmy oszczędności naszego życia i kredyty hipoteczne w mieszkania, których właścicielami nie jesteśmy. W każdej chwili banki kredytujące nasze inwestycje mogą zażądać od nas zwrotu ogromnych sum pieniędzy, których nie mamy. Zamiast spokojnie żyć w naszych wymarzonych mieszkaniach, możemy zostać zupełnymi bankrutami.
Dlatego zwracamy się z serdeczną prośbą o wszelką pomoc, wpłynięcie na Zarząd BMR NOVA, upublicznienie naszej sprawy, przestrzeżenie innych przed zawieraniem umów z tą spółką, uniemożliwienie jej Zarządowi dalszego prowadzenia działalności w opisany tutaj sposób i narażania kolejnych osób na koszmar podobny do naszego.
Nadmieniamy, że dwuosobowy Zarząd BMR NOVA stanowią licencjonowani pośrednicy nieruchomości, a ich działanie w obszarze
deweloperskim zupełnie nie licuje z zasadami etyki zawodu pośrednika w obrocie nieruchomościami.

Chodzi nam tylko o to, żebyśmy mogli spokojnie żyć i mieszkać w mieszkaniach, za które zapłaciliśmy, które wykończyliśmy i które powinny stać się naszą własnością.

Licząc na pomoc, pozostajemy z poważaniem,

Podpisani, nabywcy mieszkań przy ul.Nieborowskiej 34

Uwagi dodatkowe do listu otwartego:
1. List opisuje sytuację większości ?mieszkańców?, a za jego treść odpowiadają wyłącznie osoby pod nim podpisane.
2. Możemy w każdej chwili przedstawić wszelkie formalne dokumenty potwierdzające prawdziwość opisanej przez nas sytuacji.
3. Treść listu przedstawia zaledwie zarys naszej sytuacji na dzień jego utworzenia. Zainteresowanym jesteśmy w stanie przedstawić dużo więcej szczegółów i problemów z historii naszej współpracy z BMR NOVA.
4. Jesteśmy gotowi wydelegować kilku przedstawicieli i stawić się na każde spotkanie, które pomoże w pozytywnym rozwiązaniu naszej sprawy.
5. List ten jest umieszczony na forum internetowym pod adresem www.n34.pl Zapraszamy do odwiedzania strony i forum dyskusyjnego. Po rejestracji można tam również zamieścić odpowiedź na nasz list otwarty i włączyć się do dyskusji.
6. Odpowiedzi i uwagi prosimy kierować na adres info@n34.pl
7. Skład Zarządu BMR NOVA wraz z danymi kontaktowymi znajduje się na stronie internetowej spółki pod adresem:
http://www.bmrnova.pl/pl.php/firma/kadra/1.htmlGdańsk, 20 wrzesień 2007 r.

Do wszystkich zainteresowanych.
L I S T O T W A R T Y c z ę ś ć 2 .
(niniejszy list jest kontynuacją listu z 17.06.2007 r., który opisuje początek naszej historii ? list do
pobrania na stronie www.n34.pl)

W lipcu 2007 r. prowadzone były negocjacje z Zarządem oraz Wierzycielami BMR NOVA, których celem było przejęcie własności i wykończenie budynku przy ul.Nieborowskiej 34 w zamian za spłatę zadłużenia spółki przez jego mieszkańców. Kiedy nasz pełnomocnik przygotował już szczegółowe propozycje ugód i zbliżaliśmy się do ich podpisania, negocjacje zostały zerwane na piśmie przez Wierzycieli. Równocześnie wszczęli oni komorniczą egzekucję długu z 'naszej'
nieruchomości, o czym dowiedzieliśmy się z pism od komornika. Oznacza to, że możemy zostać sprzedani w licytacji komorniczej jako 'żywy inwentarz' budynku przy ul.Nieborowskiej 34.
Oczywiście to, że budynek jest 'nielegalnie' zamieszkany pomniejszy jego wartość w licytacji.
Na początku września wróciliśmy do rozmów z Zarządem i Wierzycielami. Jednak dopóki nie będą znane ich ostateczne rezultaty oraz podpisane formalne porozumienia, nauczeni wcześniejszym doświadczeniem, nie możemy być pewni ich wyniku.
Upływający czas nie poprawia naszej sytuacji. Banki żądają od nas dokumentów zabezpieczających kredyty hipoteczne lub wyjaśnień dewelopera co do przyczyn opóźnień. W pismach do banków Zarząd BMR NOVA tłumaczy opóźnienia w oddaniu budynku do użytkowania winą ?dostawców mediów?, co pozostawimy bez komentarza.
Poza tym zbliżają się zima i sezon grzewczy, a my nie wiemy nawet, czy grzejniki w naszym bloku zrobią się ciepłe. Na pomoc dewelopera raczej nie liczymy, ponieważ od ponad 2 tygodni (mimo wielokrotnych próśb i ponagleń mieszkańców) przestał on nawet opróżniać kontener ze śmieciami pod naszym blokiem z powodu nie uregulowanych płatności. Trudno w sytuacji gdy firma nie ma kilkuset złotych na wywóz śmieci, wierzyć w zapewnienia Zarządu spółki, że spłacone zostaną wielomilionowe długi.
W tej sytuacji postanowiliśmy formalnie zjednoczyć siły i 14.09.2007r. utworzyliśmy Stowarzyszenie Nieborowska 34. Zapraszamy na stronę www.n34.pl gdzie można zapoznać się ze szczegółami naszej działalności. Dostępne jest także forum dyskusyjne ? zachęcamy do wypowiedzi i pomocy w naszej sprawie.
Deklarujemy ze strony większości mieszkańców chęć zawarcia rozsądnej ugody z Zarządem i Wierzycielami, która pozwoli nam zamieszkać we własnych mieszkaniach (nawet za cenę dodatkowej dopłaty uzasadnionej pokryciem części długów dewelopera). Niestety ugoda ta zależy także od dobrej woli pozostałych stron, o co gorąco apelujemy.
Licząc na polubowne rozwiązanie problemu i pozytywny wynik negocjacji
pozostajemy z poważaniem,

Zarząd Stowarzyszenia Nieborowska 34
Powrot do gory
Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Odwiedz strone autora
7A_bolek
V-ce Prezes Stowarzyszenia


Dolaczyl: 14 Maj 2007
Posty: 1044
Skad: Gdańsk

PostWyslany: Czw Kwi 03, 2008 7:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oto link do zaktualizowanej 2 kwietnia 2008 Kroniki wydarzeń związanych z naszym blokiem na ul. Nieborowskiej 34

W aktualnościach na n34.pl:
http://www.n34.pl/aktualnosci.html?aktu=75

Bezpośredni link do kroniki (PDF):
http://www.n34.pl/pliki/kronika2.pdf

Zapraszamy do lektury i komentarza.
Powrot do gory
Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Odwiedz strone autora
8A_Daniel
Komisja Rewizyjna Stowarzyszenia


Dolaczyl: 14 Maj 2007
Posty: 239

PostWyslany: Sob Kwi 26, 2008 7:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W dzisiejszym Dzienniku Polska znajduje się artykuł dotyczący Osiedla Kryształowe, mieszkańcy znajdują się o krok od zlicytowania ich mieszkań - a to wszystko w literze prawa...

Walczcie, jesteśmy z Wami!
Powrot do gory
Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer GG
18C_wojtazy
Prezes Stowarzyszenia


Dolaczyl: 14 Maj 2007
Posty: 1194

PostWyslany: Nie Sie 09, 2009 7:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aktualny materiał o naszej sytuacji:

http://codziennik.tv/archiwum/25.html
_________________
pozdrowienia, wojtazy
Powrot do gory
Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer GG
EleonoraDaVinci
Kandydat


Dolaczyl: 03 Wrz 2011
Posty: 2

PostWyslany: Nie Wrz 04, 2011 6:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie! Zapoznałam się z całą historią, na prawdę z jednej strony nie zazdroszczę, ale z drugiej bardzo Państwa podziwiam za determinację i umiejętność walki z oszustami.
Czy w sprawie Państwa T. toczy się teraz jakaś sprawa, bo na Waszej stronie wyczytałam, że coś miało się ruszyć w marcu, ale nie ma żadnej aktualizacji
pozdrawiam
Powrot do gory
Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
18C_wojtazy
Prezes Stowarzyszenia


Dolaczyl: 14 Maj 2007
Posty: 1194

PostWyslany: Wto Wrz 06, 2011 7:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

EleonoraDaVinci napisal:
Czy w sprawie Państwa T. toczy się teraz jakaś sprawa, bo na Waszej stronie wyczytałam, że coś miało się ruszyć w marcu, ale nie ma żadnej aktualizacji.
Dzięki za słowa wsparcia. Tak, sprawa karna przeciwko T. jest w toku - regularnie odbywają sie kolejne rozprawy. Jest informacja na głównej stronie (na samym dole) i w aktualnościach http://www.n34.pl/aktualnosci.html?aktu=115#bmr_115.
_________________
pozdrowienia, wojtazy
Powrot do gory
Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer GG
Adrian234
Kandydat


Dolaczyl: 19 Kwi 2022
Posty: 4

PostWyslany: Wto Kwi 19, 2022 1:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ehhh, trudna sprawa i chwile
_________________
Pozdrawiam wszystkich serdecznie
Powrot do gory
Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Adrian234
Kandydat


Dolaczyl: 19 Kwi 2022
Posty: 4

PostWyslany: Wto Kwi 19, 2022 1:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ehhh, trudna sprawa i chwile, trochę zdrowia na tym straciłem.
_________________
Pozdrawiam wszystkich serdecznie
Powrot do gory
Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Wyswietl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie mozesz pisac dodawac ani zmieniac na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez mozliwosci zmiany postow lub pisania odpowiedzi    Forum Stowarzyszenie Nieborowska 34 Strona Glowna -> Rozmowy otwarte o sprawie budynku na ul.Nieborowskiej 34 i nie tylko Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mozesz pisac nowych tematow
Nie mozesz odpowiadac w tematach
Nie mozesz zmieniac swoich postow
Nie mozesz usuwac swoich postow
Nie mozesz glosowac w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group